PAINTRO

PAINTRO TOZ BOYA UYGULAMASININ ANALİZİ

FARADAY ETKİSİ AZALMASI

Köşeli ve girintili alanları boyamak için kullanılan fazla boya miktarı ve fazla hava miktarının yok olarak tasarrıf sağlaması, kıvrım diplerine bakıldığında PAİNTRO ilet boyamada kıvrım diplerinde faraday kafesi etkisinin azalması ve örtücülüğün artması gözlenmiştir. Ayrıca sırf bunun için ön rötuş personeli çalıştıran firmaların personel fazlalığını kaldırarak ekstra bir tasarruf sağlaması söz konusudur.

PORTAKAL KABUĞU EFEKTİ

PAİNTRO nun ürettiği gaz havadan daha hafif ve hızlı bir gaz olduğu için aynı basınçta havaya göre daha ileriye gitme tepkisi vermektedir bu sebepten dolayı tabancalarımızı geriye çekmemiz gerekli, bununda en büyük kazanımı uzaktan atılan boyanın ekstra olarak portakal kabuğu yüzeyi oranını azaltmasıdır.

BOYA TASARRUFU

Sistem tozuma azaltılması, daha iyi boya yüklemesi sayesinde tutunmanın artması, eşit boya yayılımı sayesinde elde edilen boya tasarruflarını bir araya getirdiğimiz zaman marka, model ve tesis farketmeksizin %10 ile %30 arasında boya tasarrufu sağlamaktadır.

İKİNCİ KAT BOYA

Paintro ile boyama da bu minyatür statik atlama riskleri minimize edildiği için hastalık riski azalmakta, dolayısı ile 2. Kat boya uygulama yüzey kalitesi artmaktadır.

HOMOJEN YÜZEY DAĞILIMI

Paintro ile atılan boyanın genel düz yüzeyinde yapılan ölçümde micron kalınlık farkının +/- 5 mikron farka düştüğü gözlemlenmiştir.

DURUM ÖNGÖRÜSÜ

Ortam içerisindeki oksijen miktarının Paintro boya uygulama sistemi ile azaltılması sayesinde patlama riskinde nispeten azalmaya yönelik etki sağlamaktadır.

TOZUMANIN AZALMASI

PAİNTRO ile boya atımında daha az tozuma olması sayesinde kabin içine dökülen boya miktarının azalması ile edilen kar ayrıca kabin içine ve etrafına uçan boyaların tekrar temizlenme süresinden geri kazanım salanarak elde edilen işçilik kazancı.

EKONOMİK

Havayla atilan boyada, kurutma sistemine sahip olsaniz bile minumum +3 0c dew point değerinde nem oraniyla boya atmiş olursunuz. bu nem tabancanizin sarf malzeme ömrünü kisaltarak bakim periyodunu artirirken ayrica attiğiniz boyayida nemlendirmektedir, buda boyanin geri dönüşümden geri alininca tekrar kullanilamamasi anlamina geliyor. PAİNTRO içinde nem bulunmamasindan kaynakli 1. olarak tabanca sarf malzeme ömürlerinde artiş olacak ve 2. olarak attiğiniz boyanin geri dönüşümden geri kazanilarak kar edilmiş olunacaktir.

DAHA İYİ YÜKLEME

100 birim bir hava ile boya yüklemesi yaptığımız esnada havanın içinde bulunan %21 birimlik oksijen de elektron taneciklerini üzerine çekerek boyadığımız yüzeye tutunmaktadır. Paintro sisteminde ise %100 yüklemenin tamamını boyaya yaparak yüzeye daha fazla boya tutunmasını artırarak dökülen boya oranını azaltır ve boya tasarrufu sağlar.

BOYA DEPOSU DURUM:  1

Boya deposu paintro ile kaynatilmaya başlandiği andan itibaren depo içi tozumada azalma gözlemlenmiştir. ayrica paintronun ürettiği gazin içinde hiç nem bulunmamasindan ötürü kaynatilan boya daha kuru ve daha akişkan hale gelmektedir. bu sayede de yine yüzeyde homojen boya yayilimina fayda sağlamaktadir. depo içinde tozumayan her boya kar olarak cebimize kalir.

BOYA DEPOSU DURUM:  2

2. Faydasi ve en büyük faydalarindan biri paintro ile kaynatilan boya renk değişimi yapilmak için depodan geri alindiktan sonra bile ilk günki gibi saklanarak bir sonraki sefere rahatlikla kullanilabilir halde olmasidir. hava ile kaynatilan boya bir sonraki günlerde kullanilmak istenildiğinde ayni performansi sergilememektedir.

BOYA DEPOSU DURUM:  3

3. Faydasi ise paintro ile yapilan kaynatma sonucunda boya deposunda topaklanma olmaz. bundan dolayi tabancalara enjektörlere topaklanan boya parçalari gitmeyeceği için tikanma olayini tamamen ortadan kaldirir. topaklanip atilmayan her boya kar olarak cebimizde kalir.

OKSİJEN SİSTEMLERİMİZ

OXYTECH OKSİJEN JENARATÖRÜ

VİZYONUMUZ

Dünyada saygın, öncü, çözüm ortağı, insana ve çevreye saygılı güvenilir bir türk markası olmak, paydaşlarımızın sinerjisi ile katma değeri ve innovasyon değeri yüksek ürünler sunmak.

FARKIMIZ

Herşeyden önce insana önem veririz. Sağlık emniyet çevre odak noktamızdır. Müşterimizin menfaatlerini koruruz. Satış sonrası hizmet konularında hassas davranırız.

GENEL BAKIŞ

Basınçlı salınımlı adsorpsiyon (PSA), bazı gazların karışım gazlar içerisinde bir adsorban ile basınç altında ayrıştırma teknolojisidir. Ürünlerimizde PSA teknolojisi kullanılmaktadır.

ODAK NOKTANIZ

İhtiyacınız olan oksijeni kendiniz üreterek dışarıya olan bağımlılığınızı ortadan kaldırmak olmalıdır.

TEKNİK BİLGİ

Basınç değişimli adsorpsiyon prosesleri, yüksek basınç altında gazların katı yüzeylere çekilme veya "adsorbe olma" olgusunu kullanır. Basınç ne kadar yüksekse, o kadar fazla gaz emilir. Basınç düşürüldüğünde, gaz salınır veya dezorbe edilir.

OKSİJENİ TEMİN ETME YOLLARI

* Oksijen satınalma yöntemi ile temin edilebilir.
* Basınçlı grup tüpler ile
* Sıvı Oksijen tanklarına dökme ile
* İhtiyaç duyulan yerde yerinde üreterek temin edilebilir.

FAYDALARI

Oksijen satınalma maliyeti olmayacak. Satınalma süreçleri için insan gücü kaybı, değişimlerde operatör iş gücü kaybı olmayacak. Termin sürelerinden kaynaklı gecikmeler olmayacak. İSG tarafındaki değişimler ve taşımalar esnasında karşılaşılabilecek kaza ve riskler ortadan kalkacak.

MEDİKAL YETERLİLİK

93/42/EEC belgesine sahiptir.
EN 13485:2016 belgesine sahiptir.
Avrupa Farmakope standartlarını göre medikal oksijen gazı üretimini sağlamaktadır. İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi TS ISO 45001:2018 belgesine sahiptir. İyi Üretim Teknikleri GMP belgesine sahiptir. Kalite Yönetim Sistemi ISO 9001:2015 belgesine sahiptir

MEDİKAL OKSİJEN

Sürekli 365 gün 24 saat çalışma Dokunmatık ekran kontrollü Tam otomatik çalışma. Medical Standartlara da uygun %93 hassasiyette oksijen üretimi.
Ağır çalışma koşullarına dayanıklı. Düşük enerji sarfiyatı. 7/24 servis desteği.

HAKKIMIZDA

ECERKOM, Aktif ve güçlü şirket yapısı ile proje bazlı çözüm üretip, uygulama yapan, dünya ticaret kurallarını ve ahlakını benimsemiş bir şirkettir. ECERKOM, üretilen ürünlerde ve hizmetlerde en önemli faktörün İNSAN olduğu bilinciyle ISO 9001:2008 Toplam Kalite Yönetim Sistemini kurmuştur.

ECERKOM Metodolojisi

  • Uzman takımından bir kişi en etkili ve verimli çözümler üretmek için her bir projeyi tek tek analiz eder ve müşteri ile işbirliği içerisinde çalışır. Analiz yönleri arasında göze çarpanlar, basınçlı hava tüketimi , istenen çiğ noktası , çalışma şartları ve müşterinin istekleridir.

  • Proje sorumlularının varlığı ile en iyi çözümlerin sunumu: Kullanıcılar, teknik ve finansal sorumlulardır. Böylece müşteri bütün düzeltme ihtiyaçlarını göz önünde bulundurup, elde edilen çözümleri onaylamayı dikkate alacaktır.


  • Çözümlerin uygulanmasında insan sağlığı ve iş güvenliğini ön planda tutararak tesisin kurulmasını veya işin yapılmasını sağlar.

İLETİŞİM

Adres: Fevzi Çakmak Mahallesi, Büsan Organize Sanayi Sitesi, 10638. Sokak, No: B17, Karatay / Konya / Türkiye

E-Mail: info@ecerkom.com